.
A legöregebb híd.
Legalább annyira jelképezi Firenzét, mint a Duomo,1345 óta változatlan formában áll a helyén. Ezt megelőzően egy faszerkezetes átkelő kötötte össze a folyó két partját, amelyet végül elsodort egy áradás.
záróra
.A középen lévő szekérutat mindig mesteremberek műhelyei vették körül a történelem folyamán.I.Ferdinánd, akit séta közben zavart a lába alatt zajló szutykos kereskedelem, 1593-ban kitiltotta a mészárosokat, tímárokat és kovácsokat a környékről.A műhelyeket újjáépítették ugyan de azóta az aranyműveseken kívül mások nem gyakorolják ezen a szúk, de mesés kis helyen a mesterségüket.
esténként utcai zenészek andalító olasz slágereket énekelnek
Még az apácák sem tudnak ellenállni ennyi csábító világi hívság láttán.
Nézzétek az apáca kezét és a tükröződést, nektek mi jut róla eszetekbe? Nekem Michelangelo Sixtusi kápolnájában, mikor az Úr életet lehel Ádám testébe.
"nézd, mennyi van még!"
már itt is megjelentek a gondolások
A Ponte Vecchio képét az egész világon ismerik, a híd két oldalára apró házacskák tapadnak, a középen futó útra ékszerboltok nyílnak, fölöttük fakonzolokkal tartott zárt erkélyek. A híd közepén nyitott lodzsa árkádjai alól gyönyörködhetünk a folyó és a parton álló festői házak látványában.