A Tirrén-tenger 10,4 km2-es területű földi paradicsoma már a rómaiak korában is népszerű üdülőhely volt. Számos római kori villa romjaiban fedezhető fel emlékük. De Caprit már jóval a rómaiak előtt is lakták: Kr. e. 8. században görög telepesek költöztek ide.
A Kr. e. 29-ben ide látogató Augustus császárt annyira megragadta a sziget szépsége, hogy a tulajdonában lévő, egyébként szintén gyönyörű Ischia szigetét elcserélte az annál jóval kisebb Caprira.
Utódja Tiberius császár, uralkodása idején Kr. u.26 és 37 között nagyszabású építkezésekbe kezdett a szigeten. A középkorban a sziget a Nápolyi Királyság fennhatósága alá tartozott. Lakosai a szaracénok támadásai miatt kénytelenek voltak magasabb vidékekre költözni, a mai Capri város helyére.
Augustus császár kertjéből gyönyörű kilátás nyílik
a sziget egyik természeti különlegességére, egy földcsuszamlás következtében létrejött Faraglioni sziklákra, amelyek a sziget szimbólumának számítanak. A mediterrán kert szikláiról rengeteg kaprinövény csüng alá, (Capparis spinosa) amelynek ecetes sós lében eltett bimbós virága a kapribogyó.
A
Faraglioni szikláknak külön nevük is van: Stella (amely a fő szigethez
kapcsolódik), Mezzo, és Scopolo. A Stella 110, a Mezzo 80, a Scopolo
pedig 102 m magas. A Mezzoban egy kis, természetes barlang is van, amely
60 m hosszú - ez a tulajdonsága még különlegesebbé, és festőibbé teszi.
A Scopolo az egyetlen természetes élőhelye a kék gyíknak (Lacerta
viridens faraglionensis ) amely a védelmi kromatikus adaptációnak
köszönheti különleges színét.
(A gyík fotójának forrása:cacapri.com
Nekünk sajnos nem sikerült találkozni vele.
Hihetetlen, hogy pontosan olyan a bőre, mint a
mélykék lagúna hullámos vize.)
Capri szigetének híres smaragzöldje és a Krupp lépcső
Capri a 19. század elején francia uralom alá került, 1815-ben azonban a Bourbon Nápolyi Királyság visszafoglalta. A 19. század közepétől Capri közkedvelt nyaralóhellyé vált. Az első szálloda, a Hotel Pagano 1826-ban épült fel. Ekkorra már nagyon sok arisztokrata és művész nyaralt a szigeten, később pedig az orosz értelmiségiek pl. Gorkij menedékhelye lett.
Itt találtak paradicsomi búvóhelyet a német és svéd milliárdos mágnások is. Az ágyúkirályként emlegetett német acélmágnás Krupp
gyönyörű villát építtetett és a tengerhez vezető híres Krupp lépcsőt, azonban pederaszta életmódja hatalmas botrányt okozott.
(Nem ez volt az első, sem az utolsó eset, lehet hogy Tiberius császár szelleme kísért a szigeten. )
Két városa közül a nagyobb, és népesebb a hasonló nevű Capri, ahol a sziget két kikötője, a Marina Piccola, és a Marina Grande van.
Nem csak gazdagság és csillogás van Caprin
Orientális formák
Anacaprinak is megvolt a saját mágnása Axel Munthe svéd orvos személyében, aki gyönyörű villát épített Tiberius császár palotájának helyére.(Szintén egy érdekes személyiség, aki Viktória svéd királynő orvosa volt, de vagyonát a párizsi örömlányok kúrálásával alapozta meg.)
Munthe (villa San Michele) kertjében egyiptomi, és egyéb antik ereklyék, és művészeti alkotások találhatók. A kertből csodás a kilátás Caprira, a kikötőre, a tengerre, és még a Vezúv is látszik.
Munthe nagy kutyabarát volt, még egy Pepe kutyát is felfedezhettek a jobb oldalán.
Capri ismertebb oldala: gazdagság, csillogás, Gucci és Armani
a nők vásárolnak, a férfiak focit néznek.